Novinky

ATEsystem převzala cenu Photoneo za nejlepší 3D aplikaci v roce 2018

V září 2019 pořádala firma Photoneo setkání svých partnerů a prodejců - Photoneo Partners & Distributors meeting 2019. Setkání se zúčastnily firmy z celého světa. Kolegové z jablonecké pobočky ATEsystem převzali cenu za nejlepší 3D aplikaci roku 2018.

Do soutěži byly přihlášeny firmy od Asie (Čína, Taiwan, Singapur), přes Evropu (Anglie, Francie, Španělsko, Česko) až po Ameriku (USA).

ATEsystem soutěž vyhrálo se svou aplikací pro precizní 3D navigaci robotického ramene s hořákem pro účely tvrdého pájení tepelných výměníků.

Popis vítězného systému

Cílem projektu byla automatizace linky na výrobu tepelných výměníků, konkrétně její části, kde před nasazením vyvinutého systému probíhalo ruční pájení jednotlivých spojů tepelných výměníků. Ruční pájení bylo náročné na lidské zdroje a nevylučovalo chyby lidského faktoru. Automatizace procesu pájení přinesla snížení nákladů, úspory času, zvýšení produktivity i přesnosti a spolehlivosti výroby.

Projekt byl výzvou zejména z důvodu vysoké lesklosti spojů určených k pájení a proměnlivého tvaru výrobků stejného typu. Bylo nutné vyvinout algoritmy pro individuální filtraci a analýzu získaných 3D dat namísto použití běžně dostupných konvenčních metod založených na hledání objektů v pořízených datech na základě jejich 3D modelů.

Výsledným řešením je automatizovaná stanice, na které jsou v 3D prostoru přesně lokalizovány spoje určené k pájení. Údaje o poloze spojů jsou předávány robotu nesoucímu hořák a provádějícímu pájení. Pro účely kalibrace souřadného systému robotu a scanneru byl vyvinut modul ATEcalib3D, pro účely komunikace 3D lokalizačního programu s robotem modul ATEtalkUR. Z důvodu nestability tvaru hořáku, způsobené zejména teplotními změnami, aplikace disponuje rovněž automatickou kontrolou kalibrace systému hořák – scanner.


Video z Photoneo Partners & Distributors meeting 2019Kontaktujte nás

tel: +420 595 172 720
email: atesystem@atesystem.czZpět na přehled zpráv