Novinky

P-IRIS Controller - nově podporované objektivy i kamerový kryt s IP67

Již v minulosti jsme vás seznámili s produktem P-IRIS Controller vyvinutým v oddělení vývoje produktu ATEsystem. Nyní jsme provedli upgrade a nově je P-IRIS kompatibilní s dvěma dalšími objektivy Theia a kamerovým krytem Orca s IP67.

Produkt P-IRIS Controller je řídící jednotka pro objektivy s krokovými motory, která umí elektronicky ovládat ostření, zoom, clonu a IR filtr objektivů Theia TL1250P s ohniskovou vzdáleností 12–50 mm. Lze jej použít s celou produktovou řadou Basler ace Classic a ace U se senzory do velikosti 1/1,7" (resp. 1/2,3"). O uvedení produktu na trh jsme vás informovali v této novince: Nový produkt: P-IRIS Controller pro dopravní systémy (ITS).

Typické aplikace pro P-IRIS

Typické použití pro produkt P-IRIS jsou dopravní aplikace (ITS), kde je potřeba zaměřit SPZ projíždějících vozidel (ANPR aplikace) či kontrolovat přítomnost dálničních známek.

Máme však i další úspěšné aplikace, kdy je P-IRIS umístěn na vozidlech MHD a při průjezdu vozidla pod trolejí zároveň kontrolují neporušenost a stav trolejí nebo se také používá v průmyslu při výrobě ložisek, kdy je potřeba bez změny objektivu ostře nasnímat různě vysoká ložiska (v řádech od jednotek milimetrů po jednotky centimetrů), což by nebylo s běžným objektivem možné. 

Jistě se najde spousta dalších aplikací, kde je potřeba elektronicky ovládat ostření, clonu, zoom a IR filtr.

Nově podporované objektivy Theia

Pro vyšší variabilitu kontroléru P-IRIS a pokrytí širšího rozsahu ohniskových vzdáleností jsme modifikovali kontrolér tak, aby byl kompatibilní s dalšími dvěma objektivy Theia – modelem TL410P s ohniskovou vzdáleností 4–10 mm a TL936P s ohniskovou vzdáleností 9-36 mm. Všechny tři podporované objektivy jsou pro CS-mount.

Parametry objektivů

Model
Ohnisková vzdálenost
Optický
formát
Ovládání
FOCUS
Ovládání
ZOOM
Ovládání
CLONA
Ovládání
IR CUT FILTER
Theia TL410P R6 CS
4–10 mm
1/1,7"
ANO
ANO
ANO
ANO
Theia TL936P R6 CS
9–36 mm
1/2,3"
ANO
ANO
ANO
ANO
Theia TL1250 R6 CS
12–50 mm
1/1,7"
ANO
ANO
ANO
ANO


Galerie objektivů

Theia TL410P

Kompatibilita s kamerovým krytem autoVimation Orca s IP67

Jelikož je jedno z častých použití produktu P-IRIS Controller v venkovních aplikacích (inteligentní dopravní systémy - ITS), bylo potřeba vybavit kontrolér krytem, který zabrání vlhkosti, vodě a prachu proniknout k elektronice řídící jednotky, kamery a objektivu. Proto jsme využili kamerový kryt autoVimation Orca a produkt P-IRIS vybavili mechanismem pro montáž do krytu. Díky krytu je P-IRIS vhodný pro použití pro venkovní aplikace a splňuje normu IP67.

Galerie použití P-IRIS s kamerovým krytem Orca

Theia TL410P
Theia TL410P

Kontaktujte nás

tel: +420 595 172 720
email: atesystem@atesystem.czZpět na přehled zpráv