Novinky

Testovací "cela" pro aplikace strojového vidění

Kromě návrhu a dodávky systémů a prodeje kamer a komponent pro strojové vidění se čas od času zabýváme také obdobnými dodávkami kompletních řešení strojů, včetně konstrukčních prvků. V tomto případě jsme navrhli a zkonstruovali "celu" pro testování vision systémů a robotických aplikací pro zákazníka z akademické sféry.

Účel této robustní konstrukce vyrobené z hliníkových profilů, kterou jsme, díky tvaru, nazvali "cela", je flexibilní prostor, do kterého lze umístit jakoukoli kameru pod jakýmkoli úhlem. Podlaha konstrukce je vyrobena z masivních hliníkových plátů a její nosnost je více než jedna tuna. Důvodem pro robustnost podlahové konstrukce byl požadavek zákazníka, aby byla cela připravena také pro budoucí montáž masivního robotického ramene. 

Další z požadavků zákazníka byl ten, aby se nepřenášely vibrace z robota na kamery zavěšené na konstrukci. Proto je podlaha cely oddělena od zbytku konstrukce. Konstrukce i podlahová část cely stojí na samostatných anti-vibračních nohách (4 pro obvodovou konstrukci a 12 pro podlahu cely).  Každá noha podlahy i konstrukce je samostatně výškově nastavitelná, a je tak jednoduché postavit celou konstrukci do roviny. Spojení podlahové části se zbytkem konstrukce je řešeno osmi silent bloky, aby se vibrace nepřenášely z podlahy cely na konstrukci.

Stropní část cely je vybavena devíti světly ATE-light naší výroby, které lze ovládat naprosto nezávisle a lze tak osvítit celý prostor cely nebo její libovolné části.

Součástí instalace je samozřejmě rozvaděč, na kterém jsou umístěny vypínače světel a ze kterého jsou napájeny také kamery. Vše je zakončeno jediným přívodním napájecím kabelem do klasické zásuvky 230V.

Fotogalerie:Kontaktujte nás

tel: +420 595 172 720
email: atesystem@atesystem.czZpět na přehled zpráv