Filip Volný

Při studiích na vysoké škole jsem v roce 2013 přes svého oponenta bakalářské práce, který zrovna spoluzakládal ATEsystem s.r.o., získal zajímavou brigádu. Pomáhal jsem při studiích proveditelnosti, podíval se do různých provozů a řešil technické potíže, které u zákazníku nastaly. Po dokončení studií bylo pro mě více než přirozené a velmi jednoduché naskočit do plného pracovního procesu v ATE.

Technická podpora

Práce, kterou jsem dělal při škole, mě velmi bavila, a proto jsem na této pozici pokračoval. Dostal jsem se více do kontaktu se zákazníky, stal jsem se i interní oporou obchodníků a získal jsem velmi dobrý přehled o technických parametrech používaných a dodávaných kamerových komponent. Neminulo mě žádné školení od dodavatelů na stávající i nové produkty a ve „volných“ chvílích jsem měl možnost se dále vzdělávat.

Obchodník

Díky nabytým zkušenostem a rostoucí poptávce po našich službách jsem dostal příležitost posunout se na pozici obchodníka. Z počátku jsem váhal, ale vzhledem k tomu, že my jsme především technici, kteří hledáme řešení pro zákazníka, a nesnažíme se za každou cenu prodat bez ohledu na důsledky, šel jsem do toho. Postupem času jsem si vybudoval své vlastní portfolio a v mezičase zaučoval novou technickou podporu.

Manažer prodeje

Cca po 6 letech se naskytla možnost celý tým vést. Byla to pro mne velká výzva, ale díky skvělému kolektivu, který mě v tomto podporoval, a mimořádně přátelské atmosféře, jsem prvotní strasti překonal a daří se nám společně stále růst. Rok 2022 byl zatím tím nejlepším, co jsme z pohledu obratu dokázali.